FACILITY BENCHMARKING - FMB

Projekt FMB přináší jeho účastníkům detailní pohled na jejich provozní náklady, využívání prostoru nebo správu vozového parku a zejména jejich interní srovnání s porovnatelnými nemovitostmi.
Cílem projektu FMB je poukázat na možnosti úspor ve správě budov se zaměřením na oblast administrativních, obchodních prostor, dále pak ve správě vozového parku pro osobní vozidla a vytvořit tak prostor pro zlepšení.

Předmětem porovnání jsou více než dvě stovky indexů z oblasti nákladů za energie, údržbu, úklid, bezpečnost, nájem atd. Disponujeme rovněž několikaletou historií a porovnání lze získat i v kontextu trendů jednotlivých indexů. Nechybí manažerské shrnutí, které identifikuje možný potenciál úspory ročních nákladů proti jednomu vybranému klientovi (Best practice), který je účastníkovi projektu nejbližší strukturou budov, standardem služeb, velikostí portfolia a zaměřením. Záleží nám na bezpečnosti dat, proto je celý projekt koncipovaný jako uzavřený. Účastníci se znají, ale jejich data jsou vzájemně anonymizována, aby nebylo možné identifikovat „kdo je kdo“.

Vypracování studie FMB začíná sběrem dat u klienta do naší online aplikace. Poté probíhá verifikace a křížová kontrola dat. S klientem konzultujeme a ověřujeme správnosti dat a po odsouhlasení hodnot vygenerujeme studii FMB, kterou prezentujeme managementu a pracovnímu týmu.

POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ